Deutsch  English  Français  Polski  Português

 

Wczoraj miałyśmy dzień wolny na odpoczynek; niestety obfite opady deszczu zniechęciły nas do wyruszenia na spacer. 

Dzisiaj rano przywitałyśmy dwie siostry z Konga, które po wielu trudnościach otrzymały wreszcie wizy. Gościłyśmy również szczególnych gości z rodziny salwatoriańskiej, którzy podzielili się z nami swoim bogatym doświadczeniem.

Mrs. Carla Altieri salwatorianka świecka z Włoch, która mówiła o swoim salwatoriańskim powołaniu i doświadczeniu solidarności z ubogimi, chorymi i Romami żyjącymi w Rzymie. Podzieliła się również swoim doświadczeniem misji z Albanii, Afryki, gdzie pracowała wśród dzieci chorych na AIDS wspólnie ze swoim mężem Franco. Po śmierci Franca nadal wyjeżdżała do Albanii ze świeckimi, siostrami i księżmi SDS aby wspólnie rozwijać projekty solidarności z ubogimi tego kraju.

O. Michał Piela, salwatorianin z Polski, postulator procesu beatyfikacyjnego O. Franciszka Jordana mówił o tym jak O. Założyciel i bł. Maria od Apostołów żyli solidarnością. Chociaż mieli tak różne osobowości, wywodzili się z różnych klas społecznych i kultur, dzieliła ich różnica wieku i wykształcenie – tych dwoje ludzi połączyło to samo pragnienie i ideał: być świętymi i apostolskimi. O. Michał przedstawił niektóre wydarzenia i aspekty z życia Założycieli, które świadczą o intensywnej współpracy i solidarności, którą znajdujemy już u samych początków naszej salwatoriańskiej historii.

S. Lili Kurian, salwatorianka z Indii, przełożona regionalna poruszyła temat nadziei w kontekście Pisma św. i nauczania O. Jordana i bł. Marii od Apostołów. Podzieliła się także osobistym doświadczeniem nadziei w jej salwatoriańskim życiu i misji.

O. Stephan Horn salwatorianin z Niemiec, wice-postulator w procesie beatyfikacyjnym O. Jordana podzielił się swoją refleksją o solidarności, nadziei i życiu, które dostrzec można w naszych korzeniach, szczególnie w uzupełniającej się wzajemnie współpracy między Założycielami. 

Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami mieliśmy czas na osobistą refleksję oraz na prezentację loga przez jednostki z Belgii, Brazylii SC, Austrii, Anglii, Kolumbii i Ziemi Świętej.

W obradach towarzyszyli nam O. Andrzej Urbański, przełożony generalny, O. Paul Portland i O. Bronisław Jakubiec. Ten bogaty dzień refleksji i obrazów życia, nadziei, solidarności i salwatoriańskiego charyzmatu zakończyliśmy Eucharystią, której przewodniczył O. Jacques Parent.

01.jpg 
02.jpg 
03.jpg 
04.jpg 
05.jpg 
07.jpg 
08.jpg 
09.jpg 
10.jpg 
11.jpg 
12.jpg 
13.jpg 
14.jpg 
15.jpg 
16.jpg 
17.jpg 
18.jpg 
21.jpg 
22.jpg 
23.jpg 
24.jpg 
25.jpg 
26.jpg 
Powered by Gallery Script 1.9

 Webmaster

Copyright © by Salvatorians 2006